آموزش رایگان

آنچه شما باید در مورد TOEFL iBT بدانید

آنچه باید راجع به TOEFL iBT  بدانید.

این آزمون در اواخر ۲۰۰۵ معرفی شد و به میزان قابل توجهی جایگزین دو نوع دیگر «CBT» و «PBT» گردید. این آزمون ابتدا در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا برگزار گردید و از سال ۲۰۰۶ به کشورهای دیگر نیز بتدریج راه یافت. آزمون «مبتنی بر کامپیوتر» یا CBT در سپتامبر ۲۰۰۶ متوقف شد.

در این نوع آزمون شرکت کنندگان بایستی در تاریخهای مشخص شده در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوتهایی می‌باشد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تأکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارتهای زبانی را پوشش می‌دهد.
  • فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد.
  • این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند.

این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چندمهارت را مورد آزمایش قرار دهد. یادداشت برداری در این روش بر خلاف روش مبتنی بر دفترچه مجاز است. این آزمون نمی‌تواند بیشتر از یک بار در هفته برگزار شود. البته باید دقت کرد که ممکن است یک یاچند بخش به صورت طولانی (طولانی‌تر از حد معمول) ارائه شوند. در این صورت مشخص نیست کدام بخش از سؤالها واقعاً تصحیح شده و جزو نمره در نظر گرفته می‌شوند. انتخاب سوالات تقریباً به صورت تصادفی است.

۱. مهارت خواندن (Reading Comprehension)
این قسمت دارای ۳ الی ۵ متن بلند و سوالاتی در مورد این متنها است. موضوع متن‌ها آکادمیک بوده و معمولاً در کتابهای دانشگاهی یافت می‌شوند. سوالات عمدتاً در مورد موضوع اصلی متن، جزئیات، برداشت‌ها، نحوهٔ دیگر بیان جملات، جایگذاری جملات، واژه‌های مترادف می‌باشد. در آزمون ibt دانشجو باید مهارت‌هایی نظیر خلاصه برداری، برداشت سریع ایده‌های اصلی و جدولبندی را دارا باشد. به طور کلی نیازی به اطلاعات قبلی در مورد متن نیست اما اطلاعات قبلی می‌تواند کمک کننده باشد.
۲. مهارت شنیداری (Listening Comprehension)
این بخش شامل شش متن می‌باشد؛ دو مکالمهٔ دانشجویی و چهار متن نیز شبیه‌سازی کلاس درس دانشگاهی و مباحثات است.
۳. مهارت گفتاری (Speaking Comprehension)
این بخش مجموعاً شامل شش قسمت است؛ دو قسمت مستقل که در هرکدام از آنها یک سؤال دربارهٔ زندگی آکادمیک مطرح می‌شود و دانشجو باید در مورد آن صحبت کند. چهار قسمت هم به صورت مجتمع است که بخشهای reading،listening همراه با بخش speaking وجود دارد. در این بخشها دانشجو باید در مورد خلاصهٔ متنی که می‌خواند یا می‌شنود و یا ایده‌های جدید خود در مورد این متون صحبت کند. این صحبت‌ها باید دقیق، واضح و دارای تجزیه و تحلیل دقیق از اطلاعات ارائه شده باشد.
۴. مهارت نوشتاری (Writing Comprehension)
این بخش شامل دو قسمت است. یک قسمت مجتمع و یک قسمت مستقل. در بخش مجتمع دانشجو باید متن آکادمیکی را بخواند، سپس به ادامهٔ آن گوش دهد و بعد از آن نظرات خود را در مورد متن بنویسد. در بخش مستقل نیز دانشجو یک مقالهٔ شخصی در مورد سؤال ارائه شده می‌نویسد.

 

آزمون آیلتس (IELTS) چیست و به درد چه کسانی می خورد؟

 

امروزه به غلط در بین مردم این باور وجود دارد که هر کس مدرک IELTS داشته باشد از سطح زبان خوبی برخوردار است. در این جا سعی داریم بیشتر با این آزمون آشنا شویم.

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و عمومی است که گونهٔ آکادمیک مشکل‌تر بوده و همین آزمون است که برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

IELTS معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing, Reading, Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمرهٔ کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را می‌خواهند بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). به عنوان مثالی دیگر، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره ۷ بگیرید.

در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود و معمولاً امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت ۵ روز ادامه می‌یابد. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند.

نتایج امتحان IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده می‌شود و از طریق تلفن، فکس و یا email قابل دریافت نیست.

تا ۵ کارنامه برای دانشگاه‌ها و موسسات مورد درخواست شما بصورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می‌گردد، بشرطی که از تاریخ امتحان شما بیشتر از یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحانتان سپری شود و یا بخواهید بیشتر از ۵ کارنامه برایتان ارسال شود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را بپردازید. اکثر دانشگاه‌ها کارنامه IELTS را که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد، قبول ندارند. مسئولیت نوع امتحانی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

Simple Present Tense

یکی از پرکاربردترین زمانهای زبان انگلیسی حال ساده هستش که به ما کمک می کند چند مساله را بیان کنیم. این موقعیتها را میتوانیم اینطور دسته بندی کنیم.

(بیشتر…)

کاربرد could

وقتی بخواهیم در زبان انگلیسی بر احساسات خود در مورد چیزی تأکید کنیم از could استفاده می کنیم :
I was so angry I could have killed her.  آن قدر عصبانی بودم که می خواستم بکشمش.
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
انگلیسی زبان ها برای ابراز ناراحتی از ، یا اعتراض به رفتار کسی می توانیم از could یا couldn’t استفاده کنیم :
You could have told me!

خوب بود به من می گفتی

Why couldn’t she have said something?

نمی توانست یک چیزی بگوید؟
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
وقتی در زبان انگلیسی  بخواهیم مؤدبانه حرف کسی را قطع کنیم یا مبحث بعدی صحبتمان را معرفی کنیم از if I could یا could i استفاده می کنیم:
خُب ، اگر بشود می خواستم این مطلب را هم اضافه کنم که …  Well , if I could just interject …. First of all , could I begin with an apologhy for a mistake I made last week.

قبل از هر چیز ، می خواستم برای اشتباهی که هفته ی پیش کردم غذر خواهی کنم.
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
اگر نتوانیم کاری را در حال حاضر انجام دهیم ، اما بگوییم که اگر آن کار را می توانستیم بکنیم چه نتایجی در پی می داشت از could استفاده می کنیم :
I’m so tired. If only I could get some sleep , I would be able to cope.

خیلی خسته ام ، اگر می توانستم یک کمی بخوابم ، از پس آن بر می آمدم. (= .. نمی توانیم یک کمی بخوابم تا از پس آن بر بیایم. )
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
وقتی بخواهیم به زبان انگلیسی بگوییم چیزی ممکن است واقعیت داشته باشد یا احتمال دارد رخ داده باشد از could استفاده می کنیم:
Doctors told him the disase could have been.  caused by years of working in smoky clubs.

دکتر ها به او گفتند که بیماریش احتمالاً ناشی از سال ها کار در کلوپ های پر از دود بوده است.
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
وقتی بخواهیم به زبان انگلیسی بگوییم که چیزی ممکن نیست به وقوع بپیوندد از could not یا couldn’t استفاده می کنیم :
Jack couldn’t be expected to understand the situation.

از جک نمی توان انتظار داشت که وضعیت را درک کند.

IELTS ABBEY, [۰۷.۰۵.۱۷ ۱۱:۴۸]
#DIALOGUES

🔻Modal verbs would and will for requests🔻

برای بیان درخواست ها و تمایلات مودبانه میتوانیم از will و would استفاده کنیم.
از این نحوه درخواست در رستوران ها و کافی شاپ ها بسیار استفاده میشود.

👳What would you like?
👨I’d like the lamb kebabs.
👸I’ll have a small salad.
چی میل دارید؟
من کباب بره میخوام
من یه سالاد کوچک میخوام.

👳What kind of dressing would you like?
👨I’d like blue cheese, please.
👸I’ll have vinaigrette.
چه مدل سسی میل دارید؟
من پنیر آبی(سس تند) میخوام لطفا.
من سس روغن زیتون (باادویه) میخوام.

👳What would you like to drink?
👨I’d like an iced tea.
👸I’ll have coffee.
چه چیزی برای نوشیدن میل دارید؟
من یه چای سرد میخوام.
من یه قهوه میخوام.

👳Would you like anything else?
👨Yes, please. I’d like some water.
👸No, thank you. That’ll be all.
چیز دیگه ای میل دارید؟
بله لطفا. یه مقدار آب میخوام.
نه ممنون. همه ش همین.

⭕️ نکته:
▪️I’ll = I will
▫️I’d = I would

🌺🌺🌺🌺🌺
@ieltsabbey